Як загострити ножиці
Чи не найбільш уживаним предметом нашого майстрування є ножиці. Добре ними працювати, коли вони гострі. На сьогодні з’ясовано, що надійність ножиць залежить від їх якості. Кращими вважаються ножиці колишнього «радянського» виробництва. Здебільшого вони виготовлялися з високоякісних, спеціально підібраних сортів сталі. То й слугують своїм господарям до нині. Однак неодмінно настає час, коли навіть найякісніші ножиці тупляться.
Заточка ножиць в домашніх умовах - досить проста процедура. Причому, результат у більшості випадків не гірший, ніж після заточування на спеціальних верстатах. Мова, звичайно, про досить прості випадки, коли відсутні відколи або зігнутості лез.
Почати треба з того, що спробувати тугіше загвинтити гвинтик, що з'єднує половинки ножиць, якщо там, звісно, гвинтик, а не заклепка. В принципі, заклепку теж можна злегка розклепати молотком на якомусь твердому і міцному предметі, наприклад, на іншому молотку або на обуху сокири. При цьому кінці ножиць повинні бути максимально розведені в сторони.
Найпростіший спосіб заточки - спробувати перерізати ножицями якийсь завідомо більш твердий предмет - товсту голку, цвях, лезо сталевого ножа чи сокири або навіть горлечко скляної пляшки. Цей предмет треба починати "різати" так, щоб він спочатку виявився якнайближче до осі ножиць, Тоді, при стисканні ножиць, цей предмет, щільно затиснутий між ріжучими поверхнями, буде рухатися до їх кінців (можете тихенько допомагати йому рухатися), попутно як би загинаючи мікрозазубрини різальних крайків один до одного, що, власне, і забезпечує їх хорошу роботу.
|