Головна » 2013»Травень»9 » Американське космічне агентство NASA переходить на Linux
22:19
Американське космічне агентство NASA переходить на Linux
Солідний привід задуматись?
Американське космічне агентство NASA приступило до переведення ноутбуків, використовуваних на Міжнародній космічній станції, з платформи Windows на Linux. Також наголошується, що крім планів переходу робочих станцій на Linux, на МКС вже давно використовуються бортові комп'ютери, оснащені Scientific Linux.
В якості причини міграції з Windows на Linux називається потреба у стабільній та надійній операційній системі, начинку якої можна повністю контролювати власними силами. Зокрема, в якості одного з важливих критеріїв називається можливість при необхідності самостійно внести виправлення або зміни в будь-які частини ОС, адаптувати систему для специфічних застосувань і виконати тонке налаштування параметрів роботи.
А ще варто задуматися ось про що. Якщо в галузі, де заміна якої не будь простої гайки на більш пристойну, часто неможлива саме через проблеми з обгрунтуванням і узгодженням, то наскільки ж незадовільною повинна була опинитися операційна система Windows та її технічна підтримка виробником, що в НАСА зважилися на зміну всього програмного забезпечення? Видно зовсім вже погані справи у Майкрософта, що вони навіть для НАСА не можуть забезпечити скільки не будь прийнятний рівень підтримки.
Все закономірно. На базі відкритого коду браузера Хроміум створено IT компаніями безліч власних браузерів. Андроїд, до речі, побудований на базі Лінукс, також є відкритим, і без проблем використовується з власними модифікаціями виробниками мобільних пристроїв. Це ж якій потрібно бути платній супер-пупер ОС Віндоус, щоб конкурувати з безкоштовними конкурентами?
А у Майкрософт сьогодні справи йдуть, м'яко кажучи, не блискуче. ОС Віноус-8 визнана самою компанією невдалою. Віндоусфон не користується популярністю у виробників мобільників і планшетів (за виключенням Нокіа, яку Віндоус тягне до краху, зважаючи на місце Нокіа в мобільному світі ще 3-4 роки тому), за наявності тієї ж таки ОС Андроїд і відсутності достатньої кількості додатків.
З чим це пов'язане? З відходом від справ засновника Майкрософт Біла Гейтса? Можливо. Так, як і Еппл після смерті Стіва Джобса не вражає своїми розробками. Як на мене, причина в елементарній жадібності. Не можна за барахло вимагати непомірну ціну, будь то ОС Віндоус від Майкрософт, або цибуля від баби на базарі.
Чесно кажучи, використовувати системи linux в якості настільних, особисто мені, досить незвично. Може, просто звичка... А от в якості серверних, особливо для мережевих сервісів, вони супер. Веб-проксі, віртуальні приватні мережі, фаерволи, файлові і веб-сервери, бази даних і т.д. - все це реальзується досить просто (при наявності певної бази знань) і, що важливо, безкоштовно. Стабільність роботи таких систем теж досить висока - можна замурувати в стінку і керувати одним патч-кордом через мережу. Складніше з доменною архітектурою. Функції ldap в linux реалізують з помітною затримкою порівняно з windows. Але на такі випадки є novell. Єдиний плюс - інтерфейс. Юзабіліті у windows кращий - імхо. Всі серйозні налаштування, особливо компіляція кодів, в linux робляться в консолі, що потребує трохи більше часу і зусиль. Тут linux трохи програє. Але це дрібнички :-) Так що, нічого дивного стосовно НАСА немає.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. [ Реєстрація | Вхід ]