Є 100 тисяч переглядів!
У нас черговий ювілей – відвідувачі 100 тисяч разів переглянули сторінки сайту «Носівська СЮТ»! Це сталося впродовж 14 місяців нашого існування у світовій мережі. Зображений на початку статті лічильник статистики від UCOZ був підключений з перших днів існування нашого сайту. Можна тільки пожалкувати, що більш наочний лічильник по країнам і регіонам від ClustrMaps (див. нижче) був підключений до нашого сайту в день його річниці. Та й то вже «нараховано» ним на сьогодні відвідувачів з 33 країн світу!
Про що свідчать ці показники? Про певну популярність контенту нашого закладу. І це дає надію на згуртування наставників юних техніків України. На жаль, доки що у нашій царині триває розсіювання. До цього процесу веде масове створення сайтів позашкільних закладів до чого нас спонукає МОНС, оголошуючи відповідні конкурси сайтів ПЗ. Воно начебто і справа добра, але, в кінцевому рахунку, це призведе до того, що кожний заклад створить свій сайт і буде «сидіти» на ньому, сподіваючись, що може до нього ще хто зазирне… Настворюємо сайтів подібних до стендів у коридорах, красивих і розцяцькованих і будемо ними милуватися – кожний своїм.
Підставу так стверджувати мені надає мій власний досвід з модерації деяких сайтів у минулому: як тільки хтось із активних відвідувачів і дописувачів якогось популярного сайту створює свій сайт – він зникає. Зникає й плідне спілкування з дописувачем, втрачають актуальність його цікаві теми й рубрики. Сайт втрачає активного свого кореспондента. А якщо втрачено декількох активних кореспондентів, то вже й сам сайт стає нецікавим, що призводить до зменшення відвідувань, занепаду.
А що ж у автора новоствореного ним сайту? Теж нічого особливого. Опинившись сам на сам зі своїм «дітищем», він певний час намагається «розкрутити» свій сайт, проте задумані при створенні контенту ідеї швидко вичерпуються. Вичерпується й енергія новоспеченого адміністратора. То й виходить, що начебто і сайт є, але якийсь неживий, нежвавий. До того ж, нерідко, з’ясовується, що нема на тому сайті кому грамотно писати, створювати цікавинки для всіх, хто опиниться на сайті… Адміністрування (ведення, догляд) сайту – то є копітка робота. І якщо для здійснення тої роботи (безоплатно) не знайдено відповідну особу, то сайт, звичайно, за день-другий для «галочки» створити можна – але він може з часом стати не досягненням, а швидше страмом. Про це слід пам’ятати.
Водночас, Інтернет надає можливості для нашого згуртування. Тут вже висловлювалися за створення конференції позашкільників, зокрема технічного спрямування. Проблеми нема – хвилина роботи. Однак рік мого досвіду в якості адміністратора поки що не дає надії на плідну діяльність такої конференції. Скажімо по посиланню на «Тут обговорюються проблеми технічної творчості в Україні» (перша активна стрічка нашої головної сторінки) сходили на сьогодні 770 чоловік. І аж… три коментарі: а у 767 відвідувачів проблем нема? Я ж цю гілку започаткував спеціально, щоб зібрати пропозиції і створити під їх обговорення теми для конференції. Поки що схоже на марну затію. Чи ні?
З повагою до всіх відвідувачів сайту «Носівська СЮТ» VasilVas – адміністратор
|