І фізики, і лірики
Сьогодні, 3 грудня, наші призери обласного конкурсу з інформаційних технологій разом їз своїми товаришами по районній гімназії садили парк. Ініціатором цього доброго починання став Народний артист України, лауреат державної премії ім. Т.Г. Шевченка, наш земляк Василь Нечепа. Він же і недешевий нині посадковий матеріал подарував.
Відтак у дружній атмосфері і по діловому хлопці, разом з відомим артистом, робили розмітку, копали ямки і ретельно вкопували саджанці на майбутню радість гімназистів і всіх носівчан. Час пролетів непомітно. Будуть дві екзотичні алеї. А наприкінці відбулась найважливіша дія – діти висадили вербу, саджанець якої був взятий від дерева зрощеного особисто Тарасом Григоровичем Шевченком.
Спілкуючись з Василем Нечепою, гімназисти довідалися від артиста, що цьогоріч, 9-го березня, на день народження Т.Г. Шевченка, він взяв на себе добровільну місію – організувати і здійснити до 200-річчя від дня народження великого поета 200 концертів! Довідалися, що вже відбулись концерти Василя Нечепи у Москві, Брянську, Києві, на Закарпатті і у Львові. У залежності від графіків і ресурсів концерти Василя Нечепи відбуваються спільно з Національним академічним оркестром народних інструментів, з капелою бандуристів Чернігівської філармонії, з ансамблем «Сіверські клейноди»… І тут же артист пообіцяв, що сьогодні, після завершення висадки дерев, він також готовий зробити концерт у залі гімназії – 77-й. Що й було підтримано.
Тож декілька десятків хвилин і Народний артист України Василь Нечепа постав перед школярами у вже урочистому сценічному вбранні з бандурою і кобзою, почавши велике таїнство концерту майстра. Народні пісні і безпосереднє спілкування про звичаї українського люду, історію рідного козацького краю… Фотографування на згадку і пагінці Тарасової Верби в дитячі руки, щоб зростали вони на Носівських обійстях, вулицях і парках. Дяка Митцю, за його неоціненні земні і духовні справи!
Насамкінець, Василь Нечепа пообіцяв колективу районної гімназії, що з його ініціативи до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка будівлю гімназії прикрасить меморіальна дошка, як пам’ятка, що через Носівку у 1861 році проліг останній шлях Т.Г. Шевченка на оспівану ним батьківщину.
Василь Кияниця, директор Носівської СЮТ, голова постійної комісії міськради з гуманітарних та правових питань, будівництва та благоустрою, учасник події. На фото автора:
До роботи готові. Поряд з Василем Нечепою - Любов Іванівна Сліпченко, директор гімназії
Митець на гімназійній сцені
На згадку про зустріч
Пагінці з Тарасової верби проростуть в Носівці!
|