На нашому сайті започатковано «Форум позашкільників»!
Такий форум мав би бути на сайті якого не будь Всеукраїнського центрального закладу позашкільної освіти. Але його нема. Серед можливих причин може бути й та, що його просто нема кому організувати, а потім і модерувати. Та ще й відповідальність мати за наслідками діяльності. З іншого боку потреба у форумі позашкільників є нагальною. Позашкільники мають часту необхідність в оперативному спілкуванні для обміну досвідом, обговорення подій, документів «згори», тощо. Сучасні комунікаційні засоби такі можливості відкривають, то чому б не скористатися?
Зрозуміло, що вага й популярність форуму позашкільників у випадку його існування на сайті центрального закладу могли би бути суттєво вищими, ніж форуму створеного на сайті якогось районного закладу, якогось району, якоїсь області. Однак з чогось же треба починати? І починати не зволікаючи, бо стрімкий ріст кількості сайтів позашкільних закладів та ще й підбадьорений Всеукраїнським конкурсом web-сайтів, може суттєво ускладнити справу. Адже кожний творець сайту хоче зробити його вишуканим і неповторним. І якщо з дизайном ще можна якось експериментувати, то з інформаційним наповненням стає все складніше. Щось нове у цій царині вигадувати все важче. Відтак по меню сайтів позашкільників вже почали гуляти «Візитівки», «Корисні посилання», «Нормативно-правова база», «Програми гуртків»… Тобто, по великому рахунку, при розмаїтті дизайнерських рішень, зміст (меню) сайтів почав масово повторюватися. А тут ще й конкурсна спонука до наявності на сайті позашкільного закладу свого «Форуму». Саме остання обставина і є головною загрозою єднанню позашкільників. Бо численні форуми «розтягнуть» нас по своїх «комірчинах». А то вже будуть ніякі не форуми. Не будуть же директор з методистом спілкуватися на сайті свого закладу?
Наразі стає очевидним, що позашкільники, особливо їх найактивніша частина, мали би об’єднатися навколо якогось одного сайту. Адже чим більша аудиторія, тим результативніші дискусії, відшліфованіші пропозиції, достовірніші висновки і вагоміші результати. Таке спілкування набирає ваги і стає корисним для всіх. Матеріали таких спілкувань, при значній аудиторії, здатні до швидкого поширення, обговорення, втілення. За такими матеріалами легше робити узагальнення проблем і пропозицій до центральних органів.
Тепер підійшли до основного. Перше. Хто і на чиєму контенті створить сайт для форуму позашкільників на кшталт вже існуючого в Інтернеті «Форуму директорів шкіл»? І, що найголовніше, як «розкрутити» створений контент, зробити його популярним? Хто не новачок в світовій павутині, той знає, як це складно на сьогодні. Заклики з трибун, публікації у пресі, роздача візиток – цей арсенал практично не діє, перевірено багаторазово. Інтернет живе за своїми, тільки йому відомими, законами. Абсолютно безрезультатні і звернення до різних фірм, які пропонують «розкрутку сайту» - теж перевірено. Марна трата коштів. Хіба що спаму стане більше.
Друге. Хто буде адміністратором і модераторами? Однозначно, це мають бути досвідчені позашкільники, які мають змогу і снагу до тої щоденної, невдячної і без визначеного кінцевого терміну, роботи. Роботи безоплатної і відповідальної.
Третє. Виходячи з того, що хтось має покласти початок, пропоную у якості «полігону» сайт «Носівська СЮТ», який за всіма рейтингами у пошукових системах на сьогодні має найвищі показники серед україномовних сайтів позашкільних закладів України. Щодоби сайт має 100 - 300 і більше відвідувачів. Мій досвід роботи керівником позашкільного закладу – 42 роки. Я готовий випробувати ідею створення «Форуму позашкільників» на собі. Якщо все вийде до ладу, візьмемо окремий контент, талановитіших помічників і в добру путь!
Останнє, але найголовніше. Шановні колеги позашкільники! Для старту доброї ідеї я закликаю Вас вгамувати у собі пошук відповіді на питання на кшталт: «А чому саме сайт «Носівська СЮТ»? Чому, не інший у тому числі і найрідніший кожному із Вас сайт свого закладу? Тому, що… читайте все з початку. Спершу ми маємо об’єднатися, почути (почитати) одне одного, побачити скільки нас і на що ми здатні. А потім, як я вже зазначав, і новий контент, і досвідченіші за мене адміністратори… Та мо’ й в центральних закладах хтось таки прокинеться? Ну що, спробуємо? Чим ми гірші за директорів шкіл, які вже давно мають свій форум? Створюємо теми, обговорюємо, запитуємо, відповідаємо. ТИСНЕМО СЮДИ І МИ НА ФОРУМІ ПОЗАШКІЛЬНИКІВ!
Василь Кияниця (VasilVas) – адміністратор Сайту «Носівська СЮТ» |