Інфрачервоне випромінювання було відкрито в 1800 році англійським астрономом У. Гершелем. Займаючись дослідженням Сонця, Гершель шукав спосіб зменшення нагрівання інструменту, за допомогою якого велися спостереження. Визначаючи за допомогою термометрів дії різних ділянок видимого спектру, Гершель виявив, що «максимум тепла» лежить за насиченим червоним кольором і, можливо, «за видимим заломленням». Це дослідження поклало початок вивченню інфрачервоного випромінювання.
Отже, що ж таке інфрачервона фотографія за своєю суттю?
Людське око сприймає певний спектр світлового випромінювання - від фіолетового, до червоного. Все що лівіше фіолетового і правіше червоного, людині без спеціальних приладів не дано бачити. Лівіше фіолетового спектру знаходиться - ультрафіолетове, рентгенівське і радіаційне випромінювання, а правіше червоного - інфрачервоне світло, мікрохвильове випромінювання і радіохвилі.
У свою чергу інфрачервоне випромінювання ділиться на випромінювання ближнього і далекого діапазону. Матриця, вбудована в цифрову дзеркальну фотокамеру, не може фіксувати інфрачервоне випромінювання далекого діапазону. Нам залишається задовольнятися ближнім інфрачервоним випромінюванням.
Те, що ми бачимо на інфрачервоних фотографіях, − це фізичні властивості предметів − відображати чи поглинати інфрачервоне випромінювання, але не в якому разі не випромінюване об'єктами тепло. Так, наприклад, вода і небо максимально поглинають інфрачервоне випромінювання, а листя і хмари максимально відбивають. Тому на інфрачервоних фотографіях листя і хмари ми бачимо максимально білими, а небо і воду максимально чорними. Ми можемо розглядати кольорову інфрачервону фотографію, тільки в умовних кольорах, які залежать від балансу білого або хитрувань фотошопа.
Нещодавно була виявлена цікава особливість інфрачервоної фотозйомки - темні окуляри для інфрачервоної фотографії - прозорі. Щоб отримати інфрачервоне зображення, вам знадобляться дзеркальна цифрова фотокамера, інфрачервоний світлофільтр і штатив.
Докладніше про все почитати та подивитися чудові інфрачервоні фотознімки можна тут:
Матеріал подав на сайт наш дописувач Vortex