Користування пошуковою системою від GOOGLE
Не стану стверджувати категорично, що написане нижче стосується кожного володільця ПК, ноутбука чи смартфона, однак не можна ігнорувати, що значна частина тих, хто прочитають ці рядки, прийшли у світ Інтернету не маючи ніякої підготовки. А тому користуються світовою мережею за власним розумінням та за підказками друзів і знайомих. Крок за кроком досягнувши певної межі, яка фактично задовольнила потреби користувача-самоучки, вони зупиняються у рості, вважаючи, що вже все знають. Проте при появі необхідності вирішення конкретних завдань, приміром пошуку рідкісної інформації за допомогою пошукової системи, з’ясовується, що це, як кажуть, не погоду, чи курс валют подивитись, що, до речі, теж слід робити вірно…
Отже GOOGLE. Найпоширеніша пошукова система. З клавіатури «забиваєте» у відповідному віконечку ваше запитання і за мить з’являються десятки, сотні, а то й тисячі посилань на джерела, де ви, можливо, знайдете відповідь на те, що шукаєте… І як GOOGLE не намагається поставити найбільш значущі джерела у верхню частину списку, щоб ви якнайшвидше знайшли розшукуване, але він автомат. Алгоритм його пошуку, хоч і враховує популярність матеріалів, кількість запитів, територіальність, мову, проте розшукуване вами може виявитися далеко не на першій сторінці. І тоді доводиться «копати» десятки сайтів, скачувати документи, які виявляються не потрібними і т.д. і т.п. Словом, хто пробував, той підтвердить сказане. Саме тут актуальним стає жарт: «Присів до комп’ютера на хвилинку: дві години – як не було!».
Як не потонути у тисячах посилань, а швидко і якісно розшукувати потрібне? Виявляється GOOGLE вам відповідає так, як ви його питаєте. Він не додумує те, що ви мали на увазі. А тому, звертаючись до пошукової системи, слід це враховувати. А ще слід знати зовсім небагато існуючих способів звуження пошуку, його конкретизації і користуватися ними. Це збереже ваш час, бо не буде відволікати на перечитування нерідко величезних масивів непотрібного у пошуках «зерен» необхідного.
Отже, для ознайомлення з моїми (насправді, загальновідомих серед досвідчених користувачів) порад перейдіть по цьому посиланню. Успіхів у пошуках!
Василь Кияниця, керівник гуртка – методист, директор Носівської СЮТ |