Борітеся і поборете!
Цього року обласна серпнева конференція педагогічних працівників відбулася 27 серпня традиційно в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка. Її початок дещо збентежив понад 700 присутніх відсутністю урочистого виконання Гімну України.
На конференції виступили 21 оратор у тому числі голова ОДА В.М. Хоменко, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації А. А. Заліський, народний депутат М.В. Чечетов. Трохи детальніше офіціоз можна подивитись тут.
Добрих новин для позашкільників не було. Проте від нашої когорти на конференції, як і очікувалось, слово мала Н.П. Лещенко, директор КПНЗ «Чернігівська мала академія наук». На жаль, Наталія Петрівна, як на мене, то трохи перевитратила час на презентацію «свого» закладу, що не дозволило їй більш детально висвітлити загальні проблеми у позашкілля. І все ж, вона донесла до конференції спільне прохання позашкільників провести аналіз виконання цільової програми розвитку позашкілля до 2015 року, яка нині діє.
Пожвавлення аудиторії сталось після появи на трибуні М.В. Чечетова, який єдиний із виступаючих, застосувавши російську мову, після привітання і побажань, відверто провів агітацію за одну із сил, яка приймає участь у виборах. Сказав, що не зважаючи на те, що бюджетні кошти витрачались на Євро-2012, влада перед нашою областю виконала всі обіцянки, зокрема здала в експлуатацію Седнівську школу. Дуже запрошував усіх присутніх побувати у ній, «этом храме науки в сельской глубинке». А про те, що залишилась недобудованою Носівська школа №5 – депутат чомусь промовчав (поряд хтось сказав: "Пересмикує...").
Також академік Чечетов немало здивував 700-чисельну педагогічну аудиторію твердженням про переможний прихід до влади в Україні осіб, які є носіями «генетического кода власти». Присутні жваво перепитували одне в одного про цей код, проте, схоже, ніхто ще не второпав, кого, чи що мав на увазі народний депутат. А ще Михайло Васильович запропонував педагогам свій метод розгляду і вирішення будь яких проблем. За його словами, «вначале проблему следует обнажить до предела, до голА, а затем, в черно-белом варианте, по принципу «да» или «нет», решить ее!». Дехто з нашої делегації ще й по дорозі додому, дискутуючи й сміючись, все підбирали проблеми для запропонованого методу. Педагоги – люди з гумором…
Тому я вирішив «спіймати» Михайла Васильовича, що вдалося зробити в фойє, біля виходу. На моє здивування, він зупинився і вислухав суть мого звернення від імені позашкільників області, принаймні, їх районної ланки, де горе-фінансування «за залишковим принципом» вже давно довело ПЗ до межі виживання. Я нагадав Михайлу Васильовичу день і час коли це відбулось у ВР (детальніше - тут). Михайло Васильович послався на висновок бюджетного комітету ВР, про відхилення законопроекту. Я нагадав, що пропозиція про відхилення нічим не аргументувалась, що не було залучено комітету з питань науки і освіти, тощо. Після чого я переконливо попросив цього найвпливовішого у ВР депутата ще раз повернутись до згаданого законопроекта ще у цій каденції:
─ Позашкільники України завмерли в чеканні Михайле Васильовичу ─ сказав я.
─ Разберусь! ─ була відповідь.
Шановні колеги-позашкільники – от би ще подібні прохання з інших регіонів! Саме зараз, по «свіжій пам’яті» – вони були б надто доречними. Адже вибори.
Після перерви у роботі конференції у президії не стало М.В. Чечетова, В.М. Хоменка, А.І. Мельника, О.В. Соколова. Можна тільки пожалкувати, що зрозумілий, аргументований і чіткий виступ Віктора Михайловича Броварця, заступника голови Носівської РДА, який виступав першим, як і інших виступаючих, вони вже не чули.
|