Друкуємо їжу на 3D-принтері
Ще зовсім недавно сама ідея винаходу штучної їжі могла висловлюватися хіба що у фантастичних фільмах і творах. Це там ми могли бачити, як з якихось незрозумілих машин на підносі раптом з'являлися їстівні страви, виготовлені взагалі незрозуміло з чого.
Чізбургери і гамбургери, представлені на цих картинках - несправжні, їх не робили в мережі Мак Дональд. Якщо уважно придивитися до їх структури, то ви помітите, що вони як би злиплися і не мають чітких меж і начинки, а все тому, що їх. .. надрукували на 3D принтері.
Тож час познайомитися ближче з цим новим диво-винаходом від техаської компанії Systems and Materials Research Corporation, яка, заручившись підтримкою NASA, обіцяє надрукувати піцу на своєму новому 3D-принтері вже до кінця цього року.
Пристрій, розроблений компанією Systems and Materials Research Corporation, здатний забезпечувати смачне і збалансоване харчування, створене на основі декількох порошків і паст. Спочатку принтер змішує всі інгредієнти в певних пропорціях, після чого отримана субстанція шарами опускається на нагріту пластину в нижній частині пристрою.
Технічно, пасти складаються з основних інгредієнтів: білки, вуглеводи і жири, комбінацією яких досягається потрібна консистенція, колір і смак. Поки що не можна надрукувати органічну їжу, таку як апельсин або яблуко, занадто важко відтворити їх "внутрішній устрій", що складається з живих клітин, але це, як стверджують розробники, всього лише питання часу.
А ось любителі м'яса тепер можуть спати, точніше – їсти, спокійно. М'ясо вже надруковано, причому для цього не довелося вбити жодної тварини, чому дуже раді захисники дикої природи. Смакові якості одержуваного їстівного друкованого відбитка ще викликають багато сумнівів, але представники компанії запевняють, що смак саме той, що і має бути.
Підробити смакові якості продуктів намагаються вже давно за допомогою різних ароматизаторів. Але як нам всім добре відомо, різниця між натуральним соком і соком на ароматизаторах, ідентичних натуральним - величезна, не помітити її може хіба що та людина, яка ніколи у своєму житті не пробувала смак цього реального товару.
Провідний розробник пристрою Анджан Контрактор вважає, що незабаром подібні принтери з'являться на кожній кухні, а в магазинах, замість звичної їжі будуть продаватися спеціальні картриджі. Вміст картриджів буде виготовлено таким чином, що термін їх зберігання сягатиме тридцяти років.
До того ж компоненти для картриджів виготовити простіше і дешевше, ніж отримувати продукти природним шляхом. На думку розробників, такий метод виготовлення їжі допоможе вирішити проблему голоду на Землі. NASA, у свою чергу, побачили в 3D-друку їжі майбутнє космонавтики. Дешевизна виготовлення, величезні терміни і простота зберігання картриджів, роблять їх кращим варіантом їжі для тривалих космічних перельотів.
Першим на 3D-принтері був роздрукований шоколад. Після отримання від NASA гранту в 125 тисяч доларів, Анджан Контрактор приступив до роботи над «друком» піци. Надалі, за запевненнями розробників, на подібних пристроях можна буде роздруковувати смажену рибу, моркву, гриби, яблуко, варену курку, варені макарони, свіжий сир, помідори, варений жовток, вершкове масло, зефір, соуси і мелену каву.
|