Ручне встановлення (налаштування) каналів у супутниковому ресивері
(на прикладі ORTON 4100C)
Коли виникає така необхідність? Ось, приміром, на початку лютого 2013 року всім відома програма «5-й канал» почала транслюватись на іншій, ніж було до цього, частоті. У результаті глядач замість програми «5-й канал» побачив на екрані напис «Нет сигнала». Хоч фахівці (і Інтернет) стверджували, що програма є, просто вона стала транслюватися на іншій частоті. Виникла потреба переналаштування ресивера. Така ж виникає у телеглядача й при появі нових програм, переході програм з супутника на супутник, тощо.
Звичайно, можна скористатися послугою фахівців. А можна все зробити й власноруч. Отже, для початку необхідно з’ясувати назву супутника через який транслюється необхідна вам програма (канал), та чи скерована ваша «тарілка» на цей супутник. Це виясняється дуже швидко: варто натиснути на пульті дистанційного керування кнопку ОК і подивитись список супутників. Якщо потрібний супутник є, то слід вияснити у фахівців (чи по Інтернету) необхідну частоту потрібного вам каналу, поляризацію, символьну швидкість. Наприклад, дані для згаданого «5-го каналу» такі: супутник – SIRIUS 4.8E (нині перейменовано в Astra 4A), частота – 12284, поляризація вертикальна – V, символьна швидкість – 27500.
Порядок дій:
(користуємось виключно пультом дистанційного керування ресивером і дивимось на екран телевізора)
1. Перебуваючи на будь-якому каналі тиснемо кнопку ОК і кнопками переміщення ВЛІВО/ВПРАВО (розташовані з обох боків кнопки ОК) обираємо необхідний нам супутник. І ще раз тиснемо ОК.
2. Тиснемо кнопку MENU і набираємо пароль 0000 (якщо не був інший) – з’явиться «Главное меню».
3. У цьому вікні кнопкою переміщення ВНИЗ обираємо в лівій колонці «Установка», кнопкою ВПРАВО переходимо на праву колонку і там кнопками переміщення теж обираємо «Установка». Тиснемо ОК.
4. Відкриється вікно «Установка», де маємо упевнитися, що знаходимось на потрібному нам супутнику (в нашому випадку - SIRIUS 4.8E). Якщо ні, то кнопками переміщення обрати потрібний, або натиснувши ОК, обрати із «виплившого» списку.
5. Тиснемо жовту кнопку (назва кнопки може бути різна, а колір жовтий) – відкриється вікно редагування трансподера («Ред.ТП»).
6. Кнопкою переміщення ВНИЗ обираємо другу стрічку (Номер ТП) і тиснемо ОК, після чого з’явиться список частот, виду поляризації (Н – горизонтальна, V – вертикальна) і символьної швидкості. У цьому списку шукаємо потрібні нам дані «5-го каналу», які ми попередньо вияснили у фахівців (див. вище), і тиснемо ОК – повернеться вікно «Ред. ТП»*.
7. Впевнившись, що все зроблено правильно, тиснемо на пульті червону кнопку – з’явиться вікно «Установка». Нічого не змінюючи тиснемо ще раз на ОК, після чого натискаємо EXIT.
Канал, який нас цікавив, додано. Він автоматично поставлений у кінець списку каналів. Наприклад, якщо останнім був 102-й, то встановлений вами канал стане 103-м.
* Якщо у запропонованому «за змовчуванням» списку даних потрібного нам каналу (ТВ-програми) не виявиться, то їх необхідно набрати з клавіатури пульта керування, для чого скористатись зеленою кнопкою («Добавити»), ввести дані, які ми попередньо вияснили у фахівців, і натиснути ОК – повернеться вікно «Ред. ТП» і виконати п. 7 (див. вище).
Якщо встановлений канал виявився закодованим, то слід за допомогою фахівців, чи Інтернету довідатися ID-код, частоту і BISS-код і ввести дані в ресивер. Як це зробити – дивіться в іншій нашій інструкції.
Для визначення параметрів супутників можна скористатися цим сайтом |