Заняття директорів позашкільних закладів у Чернігові
В Чернігівському обласному Палаці дітей та юнацтва відбулися секційні заняття директорів позашкільних навчальних закладів області з проблеми «Перспективи розвитку позашкільних навчальних закладів області у 2012-2013 навчальному році». На заняття прибули 35 чоловік.
Про особливості атестації працівників позашкільних навчальних закладів і про чергові зміни у положенні про атестацію педагогічних працівників розповів Глузд Василій Іванович, начальник відділу вищих навчальних закладів, науки та кадрової роботи управління освіти і науки облдержадміністрації. Змін багато – доведеться чекати на відповідні паперові носії, а нетерплячим – Інтернет. Проте, як на нас, позашкільників, то найбезглуздіша вимога щодо необхідності проходження курсів учителями фізики щоб мати право вести фізичний гурток в оновленому положенні лишилась. Тобто атестований учитель має ще атестуватись і на право здійснення гурткової роботи зі свого ж предмету.
Із вступним словом до присутніх звернулась Трухан Олена Василівна, методист обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, яка акцентувала увагу присутніх керівників ПЗ на особливостях діяльності позашкільних навчальних закладів у цьому та наступному роках. Олена Василівна надала присутнім свій робочий телефон – 3-01-92, і попросила присутніх телефонувати до неї з будь якими питаннями.
У виступі Наталії Петрівни Лещенко, директора обласного КПНЗ «Чернігівська мала академія наук» були підняті проблеми фінансування ПЗ з місцевих бюджетів з усім комплексом притаманних недоліків і проблем. Вона матиме виступ від позашкільників на обласній конференції педпрацівників, а тому із зацікавленістю вислухала всі пропозиції із зали, щоб озвучити їх з найвищої освітянської трибуни. Також Наталія Петрівна надала інформацію, що чернігівська МАН (вул. Щорса, 4а) має можливість надавати години гурткової роботи для вчителів, які виявлять бажання і мають можливість для позакласної роботи з обдарованою молоддю (тел. у Чернігові 698-030, 698-014, 698-230).
У виступах Мельниченко Ірини Олександрівни – директора обласного Палацу дітей та юнацтва, Степовика Петра Миколайовича – директора обласного Центру дитячого, юнацького туризму та екскурсій, Трегубової Людмили Анатоліївни – директора обласної станції юних натуралістів, Алексєєвої Маргарити Миколаївни – завідуючої відділом обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді в основному прозвучали звіти за роботу відповідних закладів у минулому році, були окреслені певні перспективи на майбутнє.
З великою зацікавленістю був прийнятий присутніми виступ одного з найдосвідченіших керівників ПЗ області, делегата 2-х з’їздів учителів України, директора Центру творчості дітей та юнацтва м. Прилук Тетяни Миколаївни Савченко. Підняті нею питання із забезпечення позашкільних закладів комп’ютерною технікою, не цілком виправданим переходом на типові «міністерські» програми гурткової роботи (які багато чого не враховують), забезпечення транспортом (що дозволило б оперативніше управляти філіями, масовими заходами і т. ін.), хронічна непоновлюваність матеріальної бази… Дійсно досвідчений керівник міського ПЗ. Ось саме таких потрібно би залучати до укладання законів, положень і типових статутів ПЗ, що й робилось, до речі, в 70-х – 80-х рр. минулого століття. Саме з такими мають консультуватись депутати, перш ніж утримуватись чи не голосувати на позашкільні теми.
Потім відбулись виступи з районів: «Формування адаптивного стилю управлінської діяльності керівника ПЗ» - Бондаренко Мирослава Стефанівна, директор Прилуцького РБШ, «WEB-сайт закладу – головна складова іміджу закладу. Сучасні вимоги до створення WEB-сайту» - Кияниця Василь Васильович, директор Носівської РСЮТ, «Формування громадянської компетентності дітей та учнівської молоді засобами туристично-краєзнавчої роботи» - Єркіна Тетяна Яківна, директор Козелецької РСЮН, «Використання новітніх управлінських технологій у навчально-виховному процесі ПНЗ» - Костенко Людмила Олексіївна, директор Бобровицького ЦДТ, «Партнерство ПНЗ і сім’ї у вихованні дітей» - Жигульська Людмила Миколаївна, методист Щорського БДЮТ. Текст виступу Чорного Володимира Івановича, директора Менської РСЮТ, було передано до секретаріату – не вистачило часу на виступ.
В заключному слові Жанна Федорівна Хлопіна, методист обласного інституту післядипломної педагогічної освіти і науки облдержадміністрації зачитала список переможців обласного етапу конкурсу керівників ПЗ «Джерело творчості». На жаль, на сайті обласного управління освіти і науки Чернігівської ОДА розшукати текст підсумкового наказу не вдалося. Буде – опублікуємо.
Загальне враження: Практично всі виступаючі катастрофічно перебирали наданий регламент у результаті чого до круглого столу та запланованої дискусії справа так і не дійшла – не вистачило часу. Та й зал суттєво порідів, бо всім потрібно було встигнути на «домашній» транспорт. Можливо у подальшому слід би враховувати ту обставину, що ПЗ мають різні профілі, а тому виносити на секційні заняття тільки такі питання, які є спільними для всіх учасників? Саме виступи В.І. Глузда (атестація), О.В. Трухан (діяльність ПЗ), Н.П. Лещенко і Т.М. Савченко (проблеми ПЗ), В.В. Кияниці (створення WEB-сайту ПЗ), Ж.Ф. Хлопіної були сприйняті аудиторією із найбільшою зацікавленістю – бо стосувалися усіх.
А ще на подальші зустрічі бажано в аудиторії (залі, класі) мати мультимедійні засоби з можливістю прямого підключення до Інтернету. Бо розповідати, приміром, про наш сайт «Носівська СЮТ» довелось по нашвидку накиданим «скрінам» фрагментів нашого сайту, замість того, щоб просто розглянути сайт в он-лайн.
Всі фото з мобільного телефону
|