Не чіпайте «знайдені» предмети!
Третє тисячоліття. Скільки людством пережито війн… Проте знову знаходяться «гарячі» голови. Знаходяться і ті, хто до їх рук вкладають зброю. Роздмухують конфлікт через ЗМІ і, як цинічно висловлюються військові, вже «працює» важка зброя сіючи нові й нові смерті... Певне відчуваючи, що українську землю все ж доведеться покинути, озвірілі виродки мінують у зоні конфліктів все, що можна замінувати: промислові і інфраструктурні об’єкти, будинки, садочки і школи… Задля нових смертей порушуються всі міжнародні конвенції. Мінування скеровується на жертви серед мирних громадян, підлітків і дітей. Відтак замінованими можуть виявитись з вигляду звичайні речі, начебто щойно кимсь забуті або загублені: іграшка, запальничка, плеєр, мобільний телефон, пакунок…
Яким «відмороженим» треба бути, щоб спокійно «підкидати» такі міни, знаючи, що їх найпершими жертвами стануть діти!? Причому такі страшні «подарунки» можуть бути не тільки у зоні конфлікту.
Отже дорогі наші школярики! Якщо ви випадково виявили підозрілі предмети – не чіпайте їх! Дорогі дорослі, вчителі, керівники гуртків, постійно пояснюйте дітям на скільки небезпечною може бути їх природна цікавість до «загублених» предметів, коли у державі відбуваються такі події. Україна вже не живе тим мирним життям на яке сподівалась, на яке має право кожний, хто народився на цей світ.
З цього приводу МОН України звернулося до освітян з таким документом:
Лист Міністерства №1/9-385 від 30.07.2014 "Методичні рекомендації для проведення бесід з учнями загальноосвітніх навчальних закладів з питань: уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайній ситуації"
Посилання до теми |