Як «примусово» налаштувати приставку Т2
(на прикладі ресиверів Strong SRT-8500, 8502)
Здебільшого налаштування приставки здійснюється в автоматичному режимі, який добре описаний в Інструкції до приставки. Проте іноді виникає проблема відсутності прийому певної групи каналів (мультиплексу), або й взагалі сигнал відсутній.
За діючої приставки і вірно зроблених з’єднаннях, проблем може бути дві: антена з кабелем, або невірно (не досить точно) визначений напрям на телеретранслятор.
Справі може зарадити налаштування приставки у ручному режимі, що дозволить уточнити напрям антени на максимальні показники рівня та якості сигналу. Домігшись цього, слід знову виконати сканування в автоматичному режимі і насолоджуватись переглядом високоякісного телебачення Т2. До речі, таку операцію бажано здійснити кожному телеглядачеві. Це поліпшить умови прийому, зображення рідше зникатиме, чи "розсипатиметься на квадратики", тощо.
Отже розпочнемо
2. Встановіть приймальну антену в напрямку на телеретранслятор (це Вам підкажуть місцеві фахівці, чи реалізатори ресиверів).
3. Увімкніть обидва пристрої до мережі.
4. Підготуйте телевізор до роботи з приставкою.
Подальше керування здійснюється з пульта дистанційного керування приставкою, який зображено на малюнку.
1. Увімкніть приставку і дочекайтеся завершення запрограмованих в ній операцій. Можливо пристрій сам відшукає канали і залишиться тільки перевірити їх кількість (має бути не менш, як 28 і чотири місцевих, якщо є).
2. Натисніть MENU. Внизу екрану з’явиться лінійка завдань, у якій стрілочками «вправо-вліво» (знаходяться на пульті з обох боків кнопки ОК) обираємо «Пошук каналів». Щоб на екрані телевізора, за наявності якогось знайденого каналу, стало так:
Зрозуміло, що якщо є проблема, то на екрані «кіна не буде» - сигнал відсутній. Буде тільки лінійка завдань.
3. За обох варіантів, тиснемо ОК і зліва вгорі бачимо нове віконце у якому стрілочкою «вниз» обираємо «Ручний пошук». Ось так:
4. Знову тиснемо кнопку ОК і бачимо:
5. Тут потрібно стрілкою «Вниз» обрати «Частота каналу» (за змовчуванням в приставці встановлено 21-й канал - СН21), саме так як на малюнку вгорі. Тепер, натискаючи стрілку «Вправо», обрати номер задіяного каналу, який точно транслюється з обраного Вами напряму. Зазвичай, продавці приставок Вам підкажуть цю інформацію.
Наприклад, в Носівці прийом цифрового телебачення можливий з п’яти напрямів: з Києва, з Ніжина, з Бобровиці, з Прилук та з Чернігова. Отже для Києва номер каналу 26, для Ніжина – 36, для Бобровиці – 23, для Прилук – 27, а для Чернігова – 22. Це значить, що якщо Ви обрали, чи Вам порадили скерувати антену у бік Ніжина, то «Частоту каналу» необхідно встановити СН36 і натиснути ОК, після чого на екрані ТВ через декілька секунд з’явиться, або не з'явиться зображення і шкали показників рівня та якості сигналу.
Тепер, обережними змінами напряму антени (не більше 10 —15 градусів, а то й точніш) в один, чи інший бік слід домогтися зображення і максимальних показників рівня та якості сигналу, орієнтуючись на показники на екрані телевізора. Якщо Ви знаходитесь біля антени і Вам не видно екран телевізора, то слід скористатись чиєюсь допомогою, хто б Вам повідомляв про значення цих показників (можна скористатись мобільними телефонами). Роботу по юстируванню антени слід виконати дуже ретельно, з обов’язковим урахуванням тієї обставини, що після кожного обрання заново уточнюючого напряму антени, показники рівня і якості сигналу реагують із запізненням у декілька секунд.
Остаточно підібравши напрям антени (можна також спробувати скеровувати її в бік інших ретрансляторів, доступних у Вашому регіоні, і обрати найліпший), антену слід надійно зафіксувати від можливої зміни її напряму, наприклад під дією вітру. Вийти з режиму ручного налаштування за допомогою кнопки EXIT.
Знову увімкнути приставку на автоматичний пошук каналів, який вона тепер здійснить вже з точно встановленою антеною. Коли ж знову виявиться не повна кількість каналів, слід застосувати більш ефективну антену. При можливості можна спробувати встановити її в іншому місці, чи підняти вище.
А ще слід пам’ятати, що коли не все вдається як тут написано, то слід залишити приставку увімкненою на певний час (від 30 хвилин, до декількох годин) для «самолікування». Якщо ж і це не допомогло, тоді слід "обнулити" приставку до заводських налаштувань і просканувати (відшукати) канали заново. Як це зробити, написано тут.
© 2012 р.
|