Устаткування для цифрового телебачення поставлять Strong і "Ромсат"
В Україні розпочався відбір компаній, які за державний рахунок забезпечать малозабезпечених громадян пристроями прийому цифрового телесигналу. За даними учасників ринку, за це право змагатимуться лише дві компанії - Strong і "Ромсат", які вчасно зуміли відреагувати на рішення оператора цифрової мережі закодувати сигнал. Решта зможуть продавати пристрої пізніше, але це їм коштуватиме частки в самому привабливому сегменті - бюджетному.
Держкомітет телебачення і радіомовлення на минулому тижні оголосив тендер з відбору постачальника засобів прийому цифрового телесигналу (сет-топ-боксів) для держпрограми забезпечення пристроями малозабезпечених громадян, розповів "Комерсанту" голова комітету Олександр Курдінович. За його словами, в держбюджеті-2012 на ці цілі передбачено 350 100 000 грн. За оцінками комітету, закупівельна ціна складе близько 500 грн. за пристрій, що дозволить забезпечити приймачами більше 700 тис. чоловік.
У п'ятницю відомство опублікувало проект постанови Кабміну про затвердження порядку використання бюджетних коштів на забезпечення населення сет-топ-боксами. Згідно з документом, в 2012 році безкоштовно пристрої будуть видані інвалідам першої та другої груп, інвалідам війни третьої групи, сім'ям, які виховують дітей-інвалідів, а також малозабезпеченим сім'ям, які отримують соціальну допомогу або житлово-комунальні субсидії. Громадяни, які претендують на отримання безкоштовних тюнерів, повинні подати заяви до 1 липня. Всього, за оцінками відомства, на отримання приймачів за рахунок держави протягом 2012-2013 років можуть розраховувати 1,2-1,5 млн. домогосподарств з 17 млн.
При переході на цифрове мовлення в Україні було прийнято рішення обмежити ринок приймальних пристроїв. Відразу після закінчення будівництва мережі компанією "Зеонбуд" Нацрада з питань телебачення і радіомовлення та Держкомтелерадіо рекомендували їй закодувати телесигнал, щоб його не можна було прийняти на звичайний тюнер. Це пояснювалося бажанням захистити споживачів від купівлі неякісних пристроїв. Продажі тюнерів, які підтримують систему кодування Irdeto Cloaked CA, використовувану "Зеонбудом", до цих пір не почалися, розповідає видавець галузевого журналу Mediasat Олександр Глущенко: "Багато виробників просто відмовилися працювати з Україною через те, що стандарти мовлення міняли кілька разів".
Найбільш вірогідними переможцями тендеру учасники ринку називають дві компанії: вітчизняну "Ромсат" (підрядник "Зеонбуду") і ліванську Strong Technologies. Обидві вони обіцяють, що перші партії пристроїв надійдуть в Україну в березні. "В інших виробників є проблеми з системою кодування від Irdeto. Це нова технологія, і чіпи для неї виробляються поки в малій кількості", - пояснив "Комерсанту" гендиректор компанії "Квант-Ефір" Олександр Омелянюк. Один з учасників ринку розповів "Комерсанту", що переговори з Irdeto і виробниками чіпів зараз також ведуть російська General Satellite, американська Motorola і південнокорейська Humax. "Але до моменту їх виходу на ринок бюджетний сегмент буде зайнятий" Ромсатом "і Strong. Нові гравці швидше за все будуть продавати тюнери в преміум-сегменті - з вбудованими медіаплеєрами, інтернет-підключенням, за ціною близько 1,5 тис. грн.", - пояснює співрозмовник "Комерсанту". За оцінками пана Омелянюка, частка бюджетних сет-топ-боксів на українському ринку буде сягати 60%.
Автор: Ігор Бурдига
Джерело: kommersant.uа |