Головна » 2013»Травень»25 » Всеукраїнський конкурс WEB-сайтів позашкільних закладів
01:13
Всеукраїнський конкурс WEB-сайтів позашкільних закладів
Коли перемога гірка…
Подаємо підсумок І (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу веб-сайтів позашкільних навчальних закладів по Чернігівській області, який оприлюднено на сайті обласного управління освіти. На розгляд журі конкурсу надійшла 21 робота з 11 районів та міст Чернігова, Ніжина, Прилук.
Інтернет зручний тим, що все може подивитись і порівняти не тільки журі, а й будь хто, хто виявить таке бажання. Ми навмисне подаємо назви переможців в інтерактивному вигляді. Тисніть, дивіться і порівнюйте. І робіть висновки. Отже переможці:
Вітаючи переможців, важко втриматися, щоб не нагадати, що незаслужені поразки є не менш гіркими, ніж незаслужені перемоги. Просто це потрібно розуміти не тільки тим, хто трудився над створенням і наповненням сайтів, а й тим, хто ці роботи оцінював.
Врешті, дивно опинитися на другому місці з понад 50-ма тисячами відвідувачів із, що найменше, 50-ти країн світу за 18 місяців!Дивно, що не помічено, що на нашому сайті за цей період тільки в розділі новин опубліковано понад 150 ілюстрованих статей, деякі з котрих прочитані понад 5-ма тисячами відвідувачів. Велика частина з цих статей є авторськими, на які посилається Українська Вікіпедія! А чого варта підбірка відсканованих матеріалів про нашу СЮТ починаючи з 1976 року і до нині! В кого таке є? А це ж велика праця! На сайті викладено детальну історію нашого закладу.
А ще ж на нашому сайті вперше зібрано унікальний список діючих сайтів усіх споріднених закладів (СЮТ, ЦНТТМ) України, посилання на всі найрентинговіші конференції з усіх сфер науково-технічної діяльності. Всі лічильники статистики відкриті для вільного доступу всіма бажаючими. Саме на сайт «Носівська СЮТ», як на зразок, посилається Українська Вікіпедія у статті про станції юних техніків. Дивно, що все це не помічено…
Та що довго розповідати про популярність нашого сайту – достатньо набрати у будь якій пошуковій системі всього три літери «СЮТ» (без слова «Носівська») і з сотень тисяч знайдених результатів сайт «Носівська СЮТ» буде запропонованим першим, або одним з перших. От і весь істиний рейтинг нашого сайту. А журі не побачили. А раз не побачили, то на Всеукраїнський етап конкурсу ми вже не потрапили. А, можливо, там журі буде більш уважнішим і ми могли б більш гідно представити Чернігівщину, ніж сайт-переможець з русизмами і граматичними помилками на головній сторінці?
В. Кияниця директор Носівської СЮТ, автор і адміністратор сайту "Носівська СЮТ", голова комісії з гуманітарних та правових питань Носівської міськради, суддя національної категорії
Гадаю, що причинами чому ви не перші, могли б бути: 1. Всім набрид uCoz (хочеться екзотики) 2. Не використана підписка на сайт (Хоча б від Гугла) 3. Не використовується API соціальних мереж (проте, це як би не з вашої вини, бо немає зареєстрованих груп СЮТів, чи ЦНТТМ) 4. Можливо, недостатньо матеріалу, який би цікавив молодь (хоча чим вона зараз цікавиться???) 5. На сайті переважає територіальне спрямування, а не професійне (хоч, можливо, він саме так і задумувався?). Мені не відомі критерії оцінювання і завдання, які ставились при створенні вашого сайту, як і невідомо на що орієнтувались в журі. Правда, не розумію, чому переможці перші. В них все це теж відсутнє. І наповнення бідніше. Тож, для мене ваше друге місце це теж загадка.
Відповідь: Дякую за відгук. 1. Так, uCoz. Але без реклами. У такому вигляді він не гірший, а функціонально, для наших умов, навіть кращий за інші платформи. В навчальних закладах (особливо в позашкіллі) ще використовуються тисячі застарілих ПК, які неспроможні коректно відтворювати більш сучасні платформи. Тому uCoz із найтрадиційнішим інтерфейсом було обрано свідомо, аби сайт був максимально доступним для всіх. Юзабілиті сайту максимально оптимальне. Журі все це мали помітити? Та й взагалі, при чому тут платформа? Головне - зміст, якість сайту, його корисність, популярність і максимальне відвідування, щоб про СЮТ чули і знали. 2. Таке завдання не ставилось. В критеріях оцінювання його нема, а тому це не мало впливати на оцінку сайту. 3. Самі відповіли. 4 і 5. Сайт задуманий орієнтованим на Носівський район. На ньому викладаються положення про масові заходи, їх опис і протоколи, фото кращих робіт, прізвища нагороджених. Адже учасникам таких заходів має бути цікаво як про свої власні результати, так і про результати інших. Наш сайт, на відміну від інших, надає таку можливість (в кого з переможців таке є?). Це теж не помічено. Щодо критеріїв: ніхто не стверджує, що всі критерії дотримані. Просто не зрозуміло чому кращими визнані сайти на яких, як ви сказали, «все це теж відсутнє», а наповнення бідніше? Більш того, до заявки про участь у конкурсі додавався на двох аркушах короткий опис сайту, де було вказано все те, про що я тут пишу, навіть більш детально. Проте таке враження, що цей опис ніхто не читав…
Земляки, щойно детально роздивився статистику вашого сайту. Дійсно на вашому сайті «сидять» київщина, донеччина, львівщина, харківщина – всі області України! Регулярно навідуються росіяни, шведи, американці, німці, Білорусь, Казахстан, Молдова, Норвегія – та що перераховувати – будь хто може натиснути на «Карту світу» й подивитися сам. А це свідчить про цікавість до вашого сайту «Носівська СЮТ»! В кого з «призначених» переможців є така статистика? Здивований і обурений рішенням ваших чернігівських «фахівців»!!
Валерій Буцан, Голова правлінняя Групи «Агріс», м. Київ, колишній «носівський СЮТівець».
Відповідь: Дякую, Валерію Івановичу. Так то ж тільки за 6 місяців стільки набралося. Ми той лічильник підключили у день річниці сайту. Тобто показники попереднього року ним не враховані. Ви ж помітили, що «рідний» лічильник uCoz вже нарахував понад 52 тисячі відвідувачів, а «Карта світу» - тільки 15,5 тисяч. Так що реально країн на нашому сайті було більше. Проте… Передчуваю, що лічильники в журі не аналізувалися, хоч їх дані й заносились нами до заявки в обов’язковому порядку.
Це неймовірно! Чим керувались судді при визначенні переможців? Як на мене, найоб'єктивнішим у визначенні оцінки сайту є його місце в пошукових машинах. Провівши такий аналіз маємо: http://nosivka-syut.at.ua/ Яндекс тИЦ 10 Google PageRank (PR) 1
http://schors-sut.edukit.cn.ua/ Яндекс тИЦ 0 Google Page Rank 0
http://gorodnyachildren.narod.ru/ Яндекс тИЦ 0 Google Page Rank 2
Якщо в Google один з переможців вище сайту nosivka-syut.at.ua, то в Яндекс обидва "0". За якими критеріями повністю нульовий schors-sut.edukit.cn.ua отримав перше місце - повна загадка. Не хочу нікого звинувачувати, але в нашій корумпованій дійсності результати конкурсу наводять на відповідні думки.
Здивований такому рішенню. Я був переконаний, що Ваш сайт переможе у конкурсі. Адже і наповнення, і юзабіліті і статистика, як для україномовного сайту, у Вас чудові! А ще більше здивувався, коли детально роздивився сайти, які вас "перемогли". Аж неприємно якось від таких рішень. Некомпетентність?
І те, що писав alias - то всьо було би аргументами при справжньому чесному конкурсі між порівняно однаковими конкурентами... В даному випадку, як може здатися, нікого не цікавило. що там у кого є на сайті. Тоді ті аргументи виглядають смішними. Просто дали 1 місця, кому треба.
На обоих сайтах, которые признаны лучшими, нет (или недоступны) счетчики посещений (не путать с просмотрами!). В Яндексе в обоих нули. Вот мне интересно, как узнали, что эти сайты в конкурсе лучшие? Да может на этих сайтах, кроме жури, и не было никогда и никого? Если в Киеве (или где там будут «жюрить» последний этап) будет грамотное жюри, вашей области ничего не светит. ИМХО, конечно.
Я в толк не возьму как у вас приняли к рассмотрению и даже награждению сайты без открытых счетчиков статистики? Как же они определяли победителей? Наугад? По красоте картинок и цвету букв? Не смешите тапочки! Сайты без счетчиков серьезная кампания ни в разработку, ни в раскрутку не примет. Как определять результат? Ат, в Чернигове как-то научились. "Опытом" не поделитесь?
Ребята, да шо вы ломаете головы? Я очень даже убежден, что в вашей освіте прошла негласная команда о поддержке этого изначально недоделанного но хорошо контролируемого EDUКITa. Поэтому на EDUКITе достаточно три слова написать, чтобы стать победителем! И не ломайте головы! Судьи поддержали EDUКIT, но перестарались, т.к. «перевага надається» при всех остальных равных показателях. Ваш сайт несравнимо сильнее сайтов обоих победителей. Коррупция? Несправедливо? А где вы сейчас видите справедливость? Мой совет: не обращайте ни на кого внимание! Сайт «Носівська СЮТ» лучший по многим задумкам и решениям. Он действительно хорошо продуман. На нем имеются отличные публикации. Ваши победы впереди. Вы ж смотрите, сколько с вашего сайта вся Украина за год надергала идей: даже победители не удержались – у вас «сайти Носівського регіону», а у них – «Сайти Щорського регіону». Носовчане, вы лучшие и я с удовольствием захожу к вам.
Шановні користувачі та адміністрація сайту, прочитавши вашу статтю та обговорення, стало соромно та прикро за педагогів. Як можна лити бруд на своїх же колег? Навіть спортсмени при поразках, що викликані суддівськими помилками (згадайте ЄВРО-2012) не опускались до такого. Соромно, шановні педагоги!......
А за що саме соромно? За обговорення? Кожен в міру своєї компетентності висловлює думки стосовно даної теми. Я теж кілька думок маю, висвітлив їх, отримав критику зі сторони, але реагую нормально. Чому Вам соромно?
Я не зрозумів за котрих педагогів? За тих, що не об’єктивно («помилково», як ви стверджуєте) судять конкурс і отримують незаслужені нагороди? Чи за тих, хто ці дії обговорює? Дійсно соромно.
VasilVas, что-то на сайте не показываешься. Не обиделся ли? Я всегда поражался точности твоих высказываний. Сначала я не совсем понял смысл фразы «незаслужені поразки є не менш гіркими, ніж незаслужені перемоги». А теперь вот «дошло». И правда, победители в свой адрес получают нелицеприятности. Ну так на то они и пообедители. Наверное уже и не рады победе. Было бы у них заслуженное второе или третье место – и критики никакой, и все довольны.. Горечь от победы - Гениально! Даже не только горечь от победы, но и неловкость, наверное, тоже. И если они не причастны к столь удивительному решению жюри, то их даже жаль. А грязи (бруду?) я нигде не увидел. Согласен с 10 - идет обсуждение. Как для Интернета, так очень даже цивизованное.
Находясь тут немного выкроил времени и решил заглянуть на сайт. А у сайта куча проблем? Господа, предлагаю мнение без эмоций. Мне понравились пост №1, №2 и №3. У них имеется сравнение и анализ. Попытаюсь и я. Во-первых, зачем нужен сайт? Для представительства своей организации, фирмы, школы в Мировой Сети. Сайт «Носівська СЮТ» эту задачу решает лучше других «на три головы выше». Почему? Только на главной странице этого сайта я насчитал 175 активных ссылок на иные Интернет-ресурсы. Причем эти ссылки не ради ссылок, а соответствуют тематике сайта. Плюс насчитал не менее 100 ссылок со статей, блога и каталога. Во-вторых, только за последнюю неделю я насчитал 578 переходов с других сайтов на сайт «Носівська СЮТ». Причем, с каких сайтов! Украинская и российская Википедии, «Странамастеров», «ТВ-форум», «Телекритика», «Радиолюбители России», «Харьков-Форум» и т.д. и т.п. – десятки известных и популярных сайтов ссылаются на сайт «Носівська СЮТ»! (убедиться может любой). Плюс насчитал за неделю 270 переходов с закладок, что свидетельствует, что хранят люди сайт «Носівська СЮТ» в «Избранном». Что это означает? Означает это одно: сайт «Носівська СЮТ» вмонтирован в Интернет и корнями, и кроной и ветвями! Он один вживлен в Интернет больше, чем все вместе взятые 21 сайт представленные на областной конкурс! Абсолютно полноценно работающий сайт который полностью оправдывает свое назначение! КАК ЭТО МОЖНО БЫЛО НЕ ЗАМЕТИТЬ ПРИ ОЦЕНКЕ САЙТА???!!!
Шановна спільнота сайту «Носівська СЮТ» - радий, що така є! Я навіть не розраховував на таку підтримку. Дякую усім! Можна тільки пожалкувати, що не підійшов ніхто з суддівської колегії (журі) конкурсу і не розставив усі крапки над «і». Хоч в обговоренні і прозвучала загадкова фраза про суддівську помилку. Людині щось відомо? Тоді що заважає цю помилку виправити? Це ж не футбол (що до згадки про ЄВРО-2012), де гру не повернути, а тут все ось, online… Беріть, виправляйте...
Звичайно, проробивши стільки роботи, по створенню, наповненню і «розкрутці» сайту і порівнявши все з досягнутим колегами-суперниками, прикро опинитись другим. Надто прикро. Я ніскільки не принижую досягнуте переможцями, я тільки не усвідомлюю, чому серед них не знайшлося місця нашому сайту? Чим він гірший? Яка аргументація? Адже у такому ж паралельно проведеному конкурсі сайтів ЗНЗ першими визначено аж 4 сайти! Проте це обговорення не стало зайвим. Ми довідалися, Читати далі