Унікальна споруда!
Мабуть кожний, хто бував біля подвір’я і на подвір’ї СЮТ, не міг не звернути увагу на грандіозні, вражаючі уяву поворотні антени колективної радіостанції. Звідки вони? Хто їх спорудив і змонтував на такій значній висоті? За чиєї допомоги? І тут слід назвати прізвища свідомих земляків вкладом яких робилася спільна справа для потреб гуртків. Це було зовсім не те, як зараз, дехто з тих, хто мають можливість допомогти (і щире спасибі їм!) шукають гаманець і дістають 50…100 гривень. Ні, тоді у 80-ті, кожний пропонував не стільки кошти, скільки допомогу.
Вагомий вклад у спорудження згаданого антенного господарства зробив колишній начальник РЕМ І.З. Куценок. Досить було звернутися мені до Івана Захаровича і пояснити, що без антен, яких у нас нема, наші юні носівчани не зможуть просто технічно бути на рівних зі своїми суперниками, а про подальші перемоги – годі і мріяти, як на подвір’я СЮТ усього за декілька днів були доставлені багатотонні щогли-опори. Чоловік слова і діла І.З. Куценок віднайшов їх десь під Калинівкою у «високовольтників» і безкоштовно доставив у СЮТ. З головною бетонною щоглою нам допоміг Ярослав Монтешевич, який тоді працював заступником міністра залізничного транспорту, на якого ми вийшли через його дружину-носівчанку Олю Бондаренко.
А інший ентузіаст і патріот рідного краю Іван Петрович Висотков посприяв у виділенні з Чернігівського льотного училища поворотного редуктора від локаційної станції. Колишній директор місцевого заводу «Побідит» Володимир Григорович Кубрак та головний економіст цього заводу і великий ентузіаст технічної творчості Анатолій Трохимович Дяченко посприяли металом, трубами, кріпленням і ін. А керівники гуртків Сергій Григорович та Володимир Вікторович Зеленяки, я та Сергій Михайлович Микула уже безпосередньо на місці монтували елементи антени і встановлювали їх на робочу висоту не гірше за «монтажників-висотників» з відомої пісні.
Унікальна споруда, як для Носівки, яку треба зберегти, щоб іноді хоч зовні показати, як вона діє. Все надійно. Ні температурні перепади, ні опади не впливають на її роботу. Тут серед світлин додається відео її плавного і граціозного обертання. Відео зроблено навесні. Трохи більше місяця тому, ще працювала...
Більше фото і відео антени тут: https://www.facebook.com/groups/628795813914575/permalink/3371570719637057/ |