Виготовлення високоякісних плат
друкованого монтажу за допомогою принтера
Автор В.В. Кияниця
Кожний радіоконструктор рано, чи пізно, але незмінно постає перед питанням виготовлення плат друкованого монтажу. Навряд чи є потреба пояснювати переваги друкованого монтажу електрорадіоелементів перед всіма іншими існуючими видами монтажу. Ці переваги очевидні. Однак, як і будь-яка творча робота, виконання такого монтажу потребує певних розумових зусиль від конструктора і певних можливостей також.
З появою персональних комп’ютерів нанесення малюнків друкованих плат за допомогою фольги скрученої кульочком з наповненням нітрофарбою, чи наклеюванням аплікацій з ізострічки стають все менш популярними. Адже тепер цю складну і трудомістку роботу можна виконати за допомогою комп’ютера на більш якісному і більш сучасному рівнях.
Водночас зовнішній вигляд плат, якість контактних площадок та провідників за умови застосування комп’ютерного варіанту набувають довершеності і закінченості, мало чим відрізняючись від промислових зразків. При цьому малюнок плати може бути виконаний вручну на папері шляхом креслення, потім сканований і оцифрований. Також можна малюнок плати на папері сканувати, перевівши у формат PDF і відразу вивести на друк. Способів безліч. Однак суттєво кращого результату, створюючи плату, можна досягти при використанні спеціальних програм для малювання друкованих плат, які поширюються в мережі ІНТЕРНЕТ безкоштовно, наприклад Sprint-Layout V2,0, 3,0 і т.д.
У випадку, коли необхідно повторити плату вже готового радіоелектронного виробу, її "малюнок” можна сканувати безпосередньо (мал. 1). Ретушування і правку можна також виконати у будь-якому графічному редакторі. Варіантів, знову ж таки, багато. Проте, коли малюнок майбутньої плати друкованого монтажу виконано, настає необхідність його втілення в металі. Відомо декілька способів. Я пропоную "найпросунутіший” на сьогодні – за допомогою ПК і лазерного монохромного принтера, якими обладнано нині переважну більшість офісів, контор, навчальних класів та лабораторій. Немала кількість таких принтерів є і в населення.
Скачати матеріал повністю (файл WORD, 1,26 МБ)
|