Вказаний Вами багатофункціональний пристрій є пристроєм з лазерною технологією друку. Майже всі такі пристрої розраховані на щільність паперу 80гр/м і на друк з одного боку. Проте наша скрута спонукає і до застосування тоншого паперу і до двостороннього друку...
Отже, якщо папір має щільність меншу за рекомендовану, то він не достатньо цупкий, щоб витримати проходження через систему валів принтера. При цьому достатньо, щоб на якомусь етапі проходження через вали хоч би трохи зламало край аркуша, як він вийде з принтера "пожованим". Висновок: застосовуйте рекомендований папір.
Засторога: свідомо подаючи у друкуючий пристрій тонкий чи так званий "газетний" папір, ви наражаєте себе на ймовірний надто вартісний ремонт, що нівілює всю сумнівну досягнуту вами економію на вартості паперу. Пам'ятайте про це!
Друга можлива причина - перекошування аркуша в процесі проходження через систему валів принтера. Щоб його не перекошувало, потрібно щоб аркуш рівно входив у принтер, як при подачі з лотка, так і при ручній подачі. Для цього на принтерах передбачені бічні обмежувачі. Потрібно слідкувати, щоб вони завжди були виставлені чітко по формату аркуша паперу. Тоді лист входитиме в принтер без перекосу.
Третя можлива причина - друк на зворотному боці аркуша, тобто двосторонній друк. Тут слід зазначити, що технологія лазерного нанесення тонера на папір передбачає попередню його (аркуша) електризацію. А тому з принтера лист виходить із залишками електризації, що помітно до схильності такого аркуша злипатися з іншими аркушами, скручуватися, тощо. Тому, якщо двобічного друку не уникнути, то потрібно або витримати папір до його електричної нормалізації, або попередньо покласти його під гніт для вирівнювання. Але ні в якому разі не пхайте до пристрою папір, який скручується в надії, що пристрій його вирівняє.
Засторога: Не скеровуйте в друкуючий пристрій злежаний чи зім'ятий папір, а також папір із різних архівних зшивок. Як правило у такого паперу суттєво втрачена цупкість, а тому підвищуються небезпека його застрягання. Крім того можуть бути непоміченими скріпки, сліди коректору, наліпок, "конфетті" від дироколів тощо. Крім псування такого листа, ще може бути нанесена шкода самому пристрою!
Четверта можлива причина – якість паперу. Знову ж, наша скрута спонукає до придбання найдешевшого паперу. У такому, як правило, підвищено вміст «пластмас» замість целюлози. Такий папір, при проходженні стадії нагріву для закріплення тонера, структурно деформується і при спробі його повторного прогону для двобічного друку «зажовується» значно частіше за звичайний. Як виявити? Дивіться маркування на упаковці. Або якщо упаковки нема, то по «поведінці» паперу. Якщо «зажувало» один, другий, третій… Думаю зрозуміло.
П’ята можлива причина – стан друкуючого пристрою. Тут найчастіше буває так, що користувач неуважно видалив з пристрою попередній застряглий лист, частина якого (іноді зовсім як би не значна) залишилась у пристрої і вона заважає проходженню наступних листів. Там достатньо хоч би трохи «підштовхнути» лист що саме проходить через пристрій, щоб він втратив правильну орієнтацію і передній край не увійшов у відповідний канал для виходу. Так як подаючі вали продовжують працювати, то з листа паперу виходить «гармошка», яку іноді надто трудно вилучити з пристрою.
Увага! Перш ніж видалити застряглий папір, вилучте з пристрою картридж! Це полегшить вилучення застряглого листа і зменшить ймовірність його розриву. Якщо аркуш все ж таки розірвався, то обов’язково потрібно вилучити всі його залишки, щоб не сталась п’ята причина.
Шоста можлива причина. Неякісне технічне обслуговування картриджа. Як наслідок – постійне просипання тонеру і забруднення ним друкуючого пристрою. Разом з папером такий потрапляє до термовузла закріплення тонеру, переходить там у в’язкий стан. Як тільки до вузла потрапляє край аркуша паперу, як він частково приклеюється до відповідного валу, чого достатньо, щоб лист деформувався і або вийшов із пристрою «гармошкою», або взагалі «наматався» на один з валів. Найтяжчий випадок. Якщо нема достатнього досвіду, то допоможе лише сервісний центр.
Засторога! Якщо лист паперу не вийшов з друкуючого пристрою і його неможливо видалити механічно, негайно вимкніть пристрій і не вмикайте його до усунення проблеми. Не сподівайтеся, що при повторних запусках пристрою папір вийде сам. Цього не буде, але вартість ремонту може значно зрости!
Василь Кияниця, директор СЮТ