Досягнення радіоаматорів Чернігівщини у Чемпіонатах України на КХ 2015 року
Відбулися Чемпіонати України з радіозв’язку на коротких хвилях в CW, SSB та RTTY 2015 року. За їх підсумками збірна команда Чернігівської області показала такі результати:
- в CW сумарно набрали 8300 очок. Команда області зайняла п’яте місце. За команду області були зараховані результати таких наших радіостанцій: UY2RA UW7RV UZ1RM UW5RG UT2RI UX1RX UV3RT UR8RF UR4RWW UR4RZX
- в SSB сумарно набрали вже 9660 очок і вийшли на ТРЕТЄ (призове!) місце. За команду області були зараховані результати: UR5RP UX0RR UZ1RM UT5RB UR5RMD UT3RN UX1RX UR8RF UR4RZX UR4RWW
- в RTTY було набрано 8536 очок. Цього вистачило для того, щоб посісти ДРУГЕ місце. За команду області були зараховані результати: UY2RA UX1RX UT5RX UR5RMD UW5RG UR8RF UR4RZX UR4RWW
Навряд чи варто виділяти хто наповнював «скарбничку» збірної більше, а хто – менше. Усі старалися. Усі молодці! Проте для визначення рейтингу і складання таблиці, звичайно, набрані очки стали єдиним джерелом об’єктивності. Тож дивимось таблицю, аналізуємо і робимо висновки на майбутні роки. (Для збільшення "тицніть" на ній мишкою)
Я би, по гарячих слідах, зробив
висновки і пропозиції такі:
а) Знаючи структуру вінницьких радіоаматорів у минулому, коли в обласному центрі діяла ДЮСТШ з радіоспорту, яка підготовила десятки й десятки радіоспортсменів, насамперед телеграфістів – нам їх ніколи не здолати. Зараз ті колишні дівчатка й хлопці виросли і стали висококласними радіоаматорами. Можна лише по доброму заздрити і намагатися зростати самим.
б) Чи можна було в телеграфному чемпіонаті стати другими, а не п’ятими? Можна. Від другого місця (дніпропетровці) нас відділили 586 очок. Аби на двох діапазонах працювали не тільки UY2RA і UW7RV, а й ще хоч би лиш всього два аматори з верхніх щаблів однодіапазонних заліків – ми легко би стали другими! Судіть самі: середній дводіапазонний залік приносить команді 1000 - 1200 очок, а найкращий однодіапазонний (в умовах нашої області) всього лиш 700 – 800. У майбутньому треба домовлятися – з одного боку, а провідні телеграфісти мають мати антени на 160 метрів – з іншого.
в) Хвала нашим колективкам! Їх вклад виявився неоціненним, якщо не вирішальним. Не дістаючи зірок з неба, виступили в усіх трьох чемпіонатах рівно, суттєво спрацювали на обласну збірну. Адже, між нами хлопчиками, подивіться підсумкові протоколи – позаду нас опинилися немало областей у яких залік відбувся з однією, а то й зовсім без колективних станцій. Вони у кожному чемпіонаті саме на цій обставині втратили не менш як по дві з половиною тисяч очок. Прибавте подумки ці очки до їх командних результатів – і де б ми тоді були?? Так що обласне відділення, свідомі аматори, мають берегти і всіляко допомагати і підтримувати якщо не всі, то хоч би кращі колективки, які, як виявляється, потрібні області.
г) Трішки про тактику. Вибачте, якщо комусь це не сподобається. У минулому я був причетний до суддівства республіканських чемпіонатів з КХ. Спершу не міг зрозуміти. Чому приміром донецька, чи луганська області, маючи понад дві тисячі аматорів кожна, на змагання виставляли тільки 10 станцій? (У тодішньому положенні також було від кожної області у залік вісім індивідуальних і дві колективні станції). Згодом зрозумів – тактика у них така. Начальники обласних радіоклубів, тренери-методисти (де були) суворо обмежували участь у змаганнях «не залікових» станцій. Адже для обласної збірної вони без користі, зате дають очки суперникам. Словом, хитра така арифметика. Проте у ній не без раціонального зернятка… А де ж тоді розряди виконувати? В кубках. Колись був кубок РСТРК, а тепер - Кубок України на КХ (мала потужність). На жаль, тільки в CW. Проте це вже не наша компетенція. Хоч пропозиції "від громадськості" можна було би організаторам скерувати. До речі, в цьогорічному Кубку України наша UR4RWW зайняла друге місце: диплом і членам команди – дипломи. Дрібниця, проте приємно.
д) Цей аналіз не бездоганний. Готовий вислухати інші думки і пропозиції в обговоренні матеріалу. Наш сайт це дозволяє, правда через реєстрацію, або UID – протидія спаму, нічого не вдієш. Рейтинг зроблено на пропозицію UY2RA, UT8RN і ін. Матеріал можна вільно використовувати на інших сайтах з активним посиланням на джерело.
Василь Кияниця, суддя з радіоспорту національної категорії UR5RU
P.S.
Після публікації таблиці пройшло декілька днів. З’явились запитання (по телефону, скайпу, особисто). На цій підставі я хотів би доповнити свої «гарячі» висновки:
1. Ця таблиця не є рейтингом НАМів Чернігівщини. Ця таблиця є «Досягнення радіоаматорів Чернігівщини у Чемпіонатах України на КХ 2015 року». І не більше. Але при цьому особливо підкреслю, що навіть 22-ге місце у цій таблиці є вищим за «місця» тих, хто ігнорував усі три чемпіонати України, а тому 22-ге є ПОЧЕСНИМ І ГІДНИМ ПОВАГИ!
2. Зверну увагу ще раз, що НАМ, який працював на одному діапазоні, навіть при найвищій індивідуальній майстерності, у цьому рейтингові не може розраховувати на високе індивідуальне місце, бо, як показує досвід роботи з нашої області, не може «виплигнути» (у переважній більшості) за 1000 очок. В той час як рівнозначні за майстерністю «дводіапазонники» суттєво виходять за 1000. Врешті, я про це написав і в «гарячих» висновках. Просто ще раз звертаю увагу, бо все одно питання були…
3. Особлива позарейтингова подяка від ОВ ЛРУ, свідомих аматорів, має бути операторам колективних станцій, які чудово могли би спрацювати особистим кличним знаком з дому: UZ1RM, UT3RS, UT8RN, UW5RG, UZ0RZ, UR5RFM, але, розуміючи, що потрібно підтримати колективки, працювали з колективок. В результаті чого втратили на рейтинзі особистого кличного знака, бо клітинки для очок у відповідних чемпіонатах у них лишилися пустими. Цим аматорам додаткова ШАНА І ЧЕСТЬ!
4. Резерви на покращання результатів. Зверніть увагу на результат UY2RA, який, не взявши участі в SSB чемпіонаті, примудрився стати першим у рейтинзі серед індивідуалів! Іншими словами, в SSB чемпіонаті він міг виступити ще й з якоїсь колективки! А коли б він все таки взяв участь в SSB чемпіонаті, то, при його середній результативності, він міг очолити рейтинг, обігнавши обидві колективки. Так що резерви друзі є і є. Треба працювати, робити антени, можливо добавляти «…вати» в кого мало… І хоч «вінницьких» ми не здолаємо, «в призах» можемо бути щоразу і щороку. Шануймося!
P.S.S. НА ПРОХАННЯ НАРОДУ,,,
Рейтинг вкладу в ЧУ-2015 по районам і містам Чернігівської області
Як кажуть у ворожій нам країні – «Ліха бєда, начало!». Складаючи перший рейтинг участі наших станцій в ЧУ-2015, я написав, що усі старалися, усі молодці. Не хотілося надто вже глибоко «копати», щодо вкладу кожного в обласну «скарбничку» очок. Проте з’явилося побажання (кажуть, що від UX0RR) про складання рейтингу вкладу в ЧУ-2015 по районах області. Якщо цікаво, то не важко й таку табличку скласти. Але із застереженням, що вона виключно для робочого використання, а не для взаємних докорів у середині обласної збірної. Бо у кожного свої умови, можливості, інші фактори. Ми ж не футбольна команда, що всі в одних умовах.
Прослухавши у запису наш круглий стіл від 23 травня, на якому була спроба озвучення рейтингу по районам і містам області, я зробив висновок, що акценти у ньому не зовсім вірні, бо за його основу було взято не кількість набраних очок, а кількість людей-учасників. Це було би вірно, коли б області України змагалися між собою не в кількості очок, а в кількості людей, які взяли участь в чемпіонатах. А відтак, то на круглому столі похвала за результативність у чемпіонатах була трохи не за адресою. Ще раз підкреслю, що ці «розбірки» не варті «виїденого яйця». Всі, хто взяли участь в чемпіонатах, усі МОЛОДЦІ, однак коли ставиться питання про відзначення кращих, то їх потрібно вираховувати вірно, щоб нікому не було прикро, що він старався, а цього, навіть, не помітили… Врешті, такі, чи подібні, таблички складає кожний тренер будь якої команди, з будь яких видів спорту. Бо він має знати все: від загального результату, до найдрібнішої дрібниці його складових. Отже, таблиця вкладу кожного, по районам і містам нашої області:
Висновок (як би для умовного тренера). Найбільший вклад в ЧУ-2015 зробили радіоаматори міста Прилук – 21,8 відсотків. Дуже щільно за ними фінішували носівчани – 21,2 відсотка. Третіми стали радіоаматори обласного центру. Їх вклад – 15,3 відсотка. Згадайте (чи прослухайте) висновки нашвидкуруч на згаданому круглому столі. Є різниця? За носівчан там було тільки згадано. А відзначено вклад аматорів Прилук, Чернігова та Остра.
Якщо ж говорити про індивідуальний вклад, то тут найвища «корисність» в UY2RA – 10 відсотків. Звичайно відсоток був би іншим, аби зі Славутича працювала колективка, чи ще хтось. Довелось би здобуток міста ділити на всіх. За UY2RA, знову ж таки, носівчани. UR5RU, UZ1RM та UR5RAB, які дали в команду області спільно 21,2 відсотка очок. За ними – бахмачани UX1RX та UT3RN. Ще раз зверну увагу, що цей показник надто умовний, який дає тільки загальну уяву у розрізі районів та міст. Він пов’язаний з іншими учасниками і залежить від багатьох факторів, часто непідвладних конкретному контестмену.
Хтось сказав: «статистика знає все». Будемо вважати, що це був маленький статистичний аналіз, який завжди потрібно робити, щоб щось оприлюднити і воно спиралось на розрахунки, а не інтуїцію.
Усім 73! UR5RU |