Хоч наш сайт не перший,
але й не другий
Відповідь адміна сайту «Носівська СЮТ» на обговорення другого місця нашого сайту в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу веб-сайтів позашкільних навчальних закладів по Чернігівській області, яке відбулося внаслідок публікації статті «Коли перемога гірка…»
Шановна спільнота сайту «Носівська СЮТ» - радий, що така є! Я навіть не розраховував на таку підтримку. Дякую усім! Можна тільки пожалкувати, що не підійшов ніхто з суддівської колегії (журі) конкурсу і не розставив усі крапки над «і». Хоч в обговоренні і прозвучала загадкова фраза про суддівську помилку. Людині щось відомо? Тоді що заважає цю помилку виправити? Це ж не футбол (що до згадки про ЄВРО-2012), де гру не повернути, а тут все ось, online… Беріть, виправляйте...
Звичайно, проробивши стільки роботи, по створенню, наповненню і «розкрутці» сайту і порівнявши все з досягнутим колегами-суперниками, прикро опинитись другим. Надто прикро. Я ніскільки не принижую досягнуте переможцями, я тільки не усвідомлюю, чому серед них не знайшлося місця нашому сайту? Чим він гірший? Яка аргументація? Адже у такому ж паралельно проведеному конкурсі сайтів ЗНЗ першими визначено аж 4 сайти!
Проте це обговорення не стало зайвим. Ми довідалися, що маємо прихильників і що працюємо не марно. За прихильність я вдяний таким грандам Інтернету, як alias (один з його багатьох сайтів) та Дяді Саші (один з його багатьох сайтів). Думки і висновки таких фахівців, які своїми руками і мізками зробили і "розкрутили” не один сайт, надто вартісні і цінні для нас. З іншого боку, на одному із сайтів-переможців (не хочу називати конкретно) таки швиденько усунули граматичні помилки і русизми, на які я звернув увагу у попередній статті, і їх тепер майже нема. Звичайно, як суддя високої кваліфікації, я стверджую, що на момент суддівства, судді це мали виявити і відреагувати.
Що ж, Інтернет, то живий організм. Сайти живуть, розвиваються і удосконалюються. Будь який недолік, чи помилку можна оперативно усунути. А тому вказувати на чужі помилки здебільшого є невдячною справою. От, скажімо, я сьогодні можу офіційно стверджувати, що у наказі обласного управління освіти №208 «Про підсумки проведення обласного огляду веб-сайтів загальноосвітніх навчальних закладів», який висить на сайті управління з 22 травня, сайт Носівської гімназії одночасно визнано другим (вірно) і третім (помилково «перекочувало» з минулорічного наказу). То на сьогодні це саме так і є і кожний може впевнитися. А на завтра цю грубу помилку журі буде виправлено, наказ «перезалито» і той, хто це виявив і оприлюднив, буде виглядати диваком, як мінімум…
Від помилок ніхто не застрахований. Проте це складно виправдати, коли недоречність стається при оцінюванні багатомісячної і складної роботи, до об’єктивного оцінювання якої можливо мають бути трохи підготовленими й самі оцінювачі. Судді не небожителі. А надто нині. Свого часу, щоб бути суддею і не потрапити під декваліфікацію, я проходив десятки навчальних семінарів, здавав заліки і екзамени. А на сьогодні школа суддівства втрачена по всій Україні. Ні навчання, ні семінарів, ні заліків, ні екзаменів… Це велика проблема.
Шановний Олексію з Одеси, я не поділяю з Вами думку про наші наступні перемоги, хоч і вдячний за добрі слова. До наступних конкурсів багато чого зміниться… Гірші сьогодні стануть кращими завтра, і навпаки. З’являться нові сайти. Мою ідею з корисними посиланнями і "цікавинками”, а особливо, зі списком споріднених закладів, я вже бачу вмонтованою у значну частину сайтів по Україні. Є й такі, що «передрали» (студентський вираз) з нашого сайту все один до одного, вкинувши це у кращий дизайн – мені там вже й робити нічого… Хоч прикро, що стільки довгих ночей довелося шукати і аналізувати дані для цих списків! А люди беруть готове, навіть не дякуючи. Отож, «доречна ложка до обіду», шановний Олексію. Відтак майбутніми перемогами не тішимось.
Та і як можна перемагати за умов, коли одні (назвемо їх законослухняними) подають сайти на конкурс суворо у встановлений наказами термін, а інші (не буду титулувати) свідомо «запізнюються», маючи час, щоб роздивитися усі «ноу-хау» у вже поданих роботах і роблять щось подібне (або, використавши чужу ідею - краще) у себе? Як перемагати за таких умов?
Ще раз, дякую усім за добрі слова, добровільні аналізи і дослідження і вважаю, що на цьому тему можна закрити?
|