Юні радіоаматори славили Тараса Шевченка
За активну участь у міжнародній радіоекспедиції присвяченій 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка почесним дипломом «TARAS-200» нагороджений колектив радіостанції нашої СЮТ і три оператори: Gena, Alina i Dima.
![](http://nosivka-syut.at.ua/_nw/2/s81475174.jpg)
Цей диплом, встановлений ветеранським радіоклубом «Волна» і Всеукраїнським радіотелеграфним Морзе-клубом, виданий за встановлення радіозв’язків зі спеціальними радіостанціями, які працювали у міжнародному етері впродовж березня і робота яких була присвячена 200-річчю від дня народження нашого Великого Українця.
Відзначалася ця знаменна дата і радіоаматорами Чернігівщини. Тарас Григорович неодноразову перебував на нашій землі. Навіть остання його дорога пролягала через Чернігівщину, зокрема й через Носівку. А тому чернігівський люд завжди пам'ятав і пам'ятатиме про перебування тут видатного українською поета, художника і мислителя Тараса Шевченка.
На його честь названо вулиці у містах і селах Чернігівщини. Ім'я поета носять населені пункти в Бахмацькому, Борзнянському, Ічнянському, Прилуцькому, Ріпкинському і Чернігівському районах. На честь Т. Шевченка відкриті меморіальні дошки у с. Григорівці Бахмацького району на окоренку 300-річного дуба, під яким відпочивав поет під час перебування в селі 1843 р., на фасаді Качанівського палацу, у смт. Линовиці Прилуцького району на території колишньої садиби де Бальменів, яку відвідував Шевченко. Пам'ятники Кобзареві споруджено в Чернігові, Прилуках, Ніжині, Носівці, Борзні, Городні, Ічні, с. Іржавці Ічнянського району, на території заповідника "Качанівка", Мені, Козельці, Острі, Кобижчі Бобровицького району, Седневі та інших населених пунктах Чернігівської області.
![](http://nosivka-syut.at.ua/_nw/2/s22846238.jpg)
Тож Чернігівське обласне відділення ліги радіоаматорів України встановило радіоаматорський диплом «Тарасові Шляхи», для здобуття якого необхідно було впродовж березневих шевченківських днів встановити радіозв’язки з радіоаматорами Чернігівщини. Оператори нашої колективної радіостанції із завданням справилися і декілька днів тому від оргкомітету на адресу нашої СЮТ диплом «Тарасові Шляхи» надійшов. Вітання колективу!
На першому фото: наші наймолодші майбутні оператори |