В СЮТ давно і результативно діють гуртки автотрасового моделювання. Вони базуються в Хотинівській ЗОШ I-II ступенів, де силами двох ентузіастів Олександра Володимировича Сизоненка (нині директор цієї школи) і Олександра Михайловича Кащенка (керівник цих гуртків) виготовлено і обладнано відповідну трасу.
На сьогодні в гуртку навчаються 14 хлопчиків 4-9 класів. Мета гуртка – закріплювати практично навики учнів, які вони одержують у процесі вивчення загальноосвітніх дисциплін, підготувати їх до трудової діяльності, дати загальні відомості про сучасну техніку, технології, залучити їх до основних видів проектно-конструкторських і технологічних робіт, формувати навички розв'язування творчих практичних завдань. Гурток несе в собі і профорієнтаційний аспект, завдяки чому учні свідомо підходять до вибору майбутньої професії.
Хотинівські діти захоплено працюють над розробкою і конструюванням автотрасових моделей автомобілів. Адже виготовлення діючої моделі своїми руками означає виховати у дитини допитливість, впевненість у своїх силах. В процесі роботи в учнів формується стійкий інтерес до світових техніко-технологічних досягнень в обраній галузі. Гуртківці з цікавістю вивчають будову автотрасових моделей, їх регулювання та ходові якості, способи зменшення ваги моделей при збільшенні потужності. Особливу цікавість у них викликають роботи по перемотці електродвигунів та вдосконаленню ходової частини моделей. Це потребує знань та навичок, а також неабиякого терпіння. А яку багату фантазію проявляють гуртківці при розробці і втіленні оздоблювальних робіт! Тут тобі і політ фантазії, і природний смак, і художньо-дизайнерські навички – все в нагоді.
Найцікавіші елементи в роботі гуртка – це ходові випробування виготовлених моделей. Чим не своєрідний екзамен всієї впродовж занять проробленої роботи? А нюансів скільки! Взяти хоч би процес так званого балансування моделі: тут тобі і оперативне технічне мислення, і знання законів фізики, і загальна технічна ерудиція і природна кмітливість – все в нагоді. При цьому гуртківці постійно працюють і удосконалюють трасу для моделей, доглядають і ремонтують її.
Щороку, під час весняних канікул, команда, яка складається з двох найкращих гуртківців, бере участь у відкритій першості з автотрасового моделювання, яка організовується і проводиться Чернігівським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді, і повертаються з неї, як правило, з призами. Приймаючи участь у змаганнях діти вчаться зібраності і організованості, переймають досвід у своїх спортивних суперників, заводять нові знайомства, дружбу. Та й просто «поїздити» на значно довшій, з більшою кількістю смуг для руху і чудово технічно оснащеній Чернігівській трасі – то вже велика насолода і задоволення для членів цього творчого колективу з сільської «глибинки». |